Grupa V

Nasza sala

Sześciolatki z piątej grupy
liczyć uwielbiają,
lepiej niż komputer
w pamięci dodają.

ROK SZKOLNY 2023/2024

KADRA
mgr Justyna Gawryl – nauczyciel
mgr Anna Sławecka – nauczyciel
Pani Alicja – starsza woźna

Nauczyciele zajęć dodatkowych:
mgr Renata Niezbecka – religia
mgr Inga Dobieżyńska – język angielski
mgr Anna Zawadzka – gimnastyka ogólnorozwojowa
mgr Małgorzata Świeca – rytmika

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE NA LUTY 2024 r.

Tematyka kompleksowa:

 1. Kim będę gdy dorosnę? – poznajemy zawody.
 2. Książka moim przyjacielem.  
 3. Sztuka wokół nas… . 
 4. Dlaczego wyginęły Dinozaury. 

Fizyczny obszar rozwoju dziecka

 1. Rozwijanie sprawności fizycznej dzieci poprzez ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe w sali i na powietrzu, uczestnictwo w zabawach rytmicznych.
 2. Wdrażanie do aktywnego uczestniczenia w zorganizowanych i samorzutnych zabawach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
 3. Doskonalenie nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała podczas różnorodnych prac plastycznych.

Emocjonalno-społeczny obszar rozwoju dziecka

 1. Podtrzymywanie tradycji oraz więzi rodzinnych – przygotowanie i nagranie programu artystycznego oraz wykonanie upominków dla Babć i Dziadków.
 2. Zachęcanie dzieci do kulturalnego zachowywania się oraz stosowania zwrotów grzecznościowych.
 3. Wdrażanie do przestrzegania wspólnie ustalonych zasad regulujących zgodne współżycie i współdziałanie w grupie.
 4. Doskonalenie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami oraz szanowania uczuć innych osób.

Poznawczy obszar rozwoju dziecka

 • Wyodrębnianie w tekście mówionym zdań, w zdaniach słów, w słowach  głosek, dzielenie słów na głoski; liczenie ich; tworzenie słów rozpoczynających się lub kończących się daną głoską.
 • Rozpoznawanie liter: małych i wielkich; drukowanych i pisanych. Zapoznanie z obrazem graficznym litery „C – c,  P – p,  R – r” oraz utrwalanie samogłosek i spółgłosek.
 • Rozwijanie myślenia logicznego oraz przyczynowo- skutkowego poprzez: określanie kolejności zdarzeń w różnych sytuacjach, układanie historyjek obrazkowych, wyjaśnienie zaobserwowanych zjawisk, eksperymentów.
 • Zapoznanie z obrazem graficznym liczby 9 i 10.
 • Zapoznanie dzieci z banknotem 10 zł oraz utrwalenie znajomości monet: 1 zł, 2 zł, 5 zł.
 • Utrwalenie znaków matematycznych:   +,  =,  <,  >
 • Określanie relacji między liczbami, doskonalenie umiejętności rozwiązywania działań matematycznych oraz zadań tekstowych na dodawanie.
 • Doskonalenie umiejętności posługiwania się pojęciami określeniami czas tj.: teraz, później, wcześniej, jurto, dzisiaj, pojutrze, wczoraj,  a także pojęć określających pory dnia oraz  miesiące.
 • Nauka tańców: „Zimowa Poleczka” „Taniec Śnieżynek i Łabędzi” piosenek:: „Mali Wielcy Odkrywcy?”, „Bajkowe marzenia”.

Wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczno- technicznym „ Sportowy rekwizyt”.

Serdecznie zapraszamy!

Cele konkursu:

 • Rozwijanie zainteresowań sportem.
 • Rozwijanie u dzieci zainteresowań artystycznych oraz poszukiwania inspiracji twórczej wspólnie z rodzicami lub innymi członkami rodziny.
 • Rozwijanie wyobraźni poprzez ekspresję plastyczno – techniczną.

Regulamin:

 • Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej nawiązującej do tematu zawartego w tytule.
 • Konkurs skierowany jest do dzieci wraz z rodzicami lub innymi członkami rodziny z naszego przedszkola.
 • Na konkurs może  zostać zgłoszonych maksymalnie 3 prace z każdej grupy.
 • Rekwizyt może być wykonany z dowolnych materiałów.
 • Każda praca powinna zawierać metryczkę z informacją: imię, nazwisko, wiek i grupa dziecka, załącznik nr 1 –  OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych)..
 • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na ich publikację, przetwarzanie danych osobowych dzieci w celach związanych z organizacją konkursu.
 • Prace zgłoszone na konkurs będą wyeksponowane w holu Przedszkola nr 59 w Lublinie. Zdjęcia prac z nazwiskami autorów zostaną zamieszczone na stronie przedszkola oraz na profilu facebookowym.

Kryterium oceny:

 • walory artystyczne
 • ciekawa interpretacja proponowanej tematyki

Termin:

 • Prace należy dostarczyć do 30.11.2023 r. do nauczyciela grupy do której dziecko uczęszcza.
 • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na holu oraz na stronie internetowej naszego przedszkola 11.12..2023r.

Ocena i nagrody:

 • Do przyznania nagród uprawnione jest Jury powołane przez organizatorów konkursu.
 • Prace oceniane będą w podziale na grupy wiekowe: 3- 4 latki oraz 5- 6 latki.
 • Jury przyzna 3 nagrody (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.
 • Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie oraz życzymy twórczych inspiracji do wykonania  prac.

Koordynatorzy konkursu: Anna Rachwał, Aneta Sitnik, Anna Zawiślak

Nasza grupa V bierze udział w III edycji programu „Mali wielcy odkrywcy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zrealizowaliśmy pierwszy blok tematyczny związany z energią. Dowiedzieliśmy się co to jest energia elektryczna, kinetyczna, poznaliśmy sposoby jej magazynowania

Nasi zerówkowicze /grupy IV i V/ 6 lutego 2024r uczestniczyli w zabawach ruchowych i zawodach sportowych pod tytułem Dzień  Sportu w Szkole Podstawowej nr 10. Bardzo staraliśmy się wszystkie zadania wykonywać dokładnie, zdobyliśmy złote medale i kolorowe balony. Bawiliśmy się doskonale.

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA” w grupie V

W naszej grupie ten szczególny dzień, kiedy przedszkolaki mogły gościć swoich dziadków odbył się 25.01.2024r. Dzieci ze wszystkich sił starały się, żeby wystąpić ładnie. Gościom bardzo podobał się występ otrzymaliśmy gromkie brawa i słowa uznania od pani Dyrektor. Popaczcie jak było nastrojowo.

Dnia 19.01.2024r w naszym przedszkolu odbył się  „Bal Karnawałowy”. Już od samego rana wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane, nie mogły się doczekać rozpoczęcia zabawy i zaprezentowania swoich karnawałowych kreacji.  Na chwilę przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Na bal przybyły wróżki, księżniczki, czarownice a także piraci, kosmonauci i różni superbohaterowie. Bawiliśmy się doskonale

14.01.2024r   Jasełka w kościele p.w. Św. Antoniego

W ramach warsztatów teatralnych w drugą niedzielę stycznia 2024r. nasze przedszkolaki wystawiły Jasełka w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego. Po raz pierwszy w tym roku występowaliśmy na prawdziwej scenie. Pomimo tremy daliśmy radę i wszystko udało się doskonale. . Występ podobał się widowni, otrzymaliśmy brawa i słowa uznania. Bardzo ucieszyły nas słodkie niespodzianki przygotowane przez księdza Marcina.

Dnia 13 grudnia 2023r. dla naszych zerówkowiczów w Domu Kultury  Kalinowszczyzna  zorganizowano  spotkanie z kolędnikami i Herodem pt.: „Hej Kolęda, Kolęda”. Przedstawienie kolędnicze zostało przygotowane przez panie z Lubelskiej Szkoły Superbabć i Superdziadków. Pomimo strachu przed Herodem i Śmiercią udało się przedszkolakom zrobić wspólne zdjęcie z aktorami

16.12.2023

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedziło pewne puchate zwierzątko – szynszyla. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o nim, mogły pogłaskać zwierzaka a na koniec wykonały słodką szyszkę.

W dniu 27.11.2024r. w naszym przedszkolu odbył się koncert edukacyjny z udziałem artystów Filharmonii Lubelskiej. Koncert pt.: ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” bardzo podobał się naszym wychowankom. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych przez wykonawców zadaniach.

PASOWANIE  NA ZERÓWKOWICZA   

W najstarszych grupach  Vi IV Przedszkolaki na uroczystości PASOWANIA  ślubowały, że będę  WZOROWYMI ZERÓWKOWICZAMI. Zobaczcie jak bardzo staraliśmy się.

W piątek 17 listopada miało miejsce prozdrowotne spotkanie z przedstawicielką Sanepidu. Dzieci przypomniały sobie zasady  mycia rąk, rozwiązywały liczne zagadki. Pani z Sanepidu szeroko wyjaśniły przedszkolakom zasady walki z bakteriami i wirusami, tłumacząc jak one się rozprzestrzeniają w sprzyjających im warunkach. Dzieci miały możliwość wykonania wirusa z plasteliny.

10.11.2023r. o godz. 11.11

„Mazurek Dąbrowskiego”

Starszaki przedszkolaki dnia 10.11.2023r. o godz. 11.11 odśpiewały  HYMN POLSKI włączając się do akcji „Szkoła do Hymnu”. Zobaczcie jak świętujemy odzyskanie przez Polskę „NIEPODLEGŁOŚCI”.

„Jak dbać o czworonożnych przyjaciół”    

Dnia 10.11.2023r. na zajęciach prowadzonych przez  p. Dagmarę z Fundacji ExLege dzieci z gr. V dowiedziały jak należy opiekować się zwierzętami. Jakie konsekwencje poniesie właściciel jeśli będzie zaniedbywał zwierzątko za które jest odpowiedzialny.

09.11.2023r.

„Baśnie tysiąca i jednej nocy” – spektakl teatralny.

  Dnia  09.11. 2023r. przedszkolaki z gr. III, IV, V i VII udały się autokarami na przedstawienie teatralne, które wystawione zostało na Uniwersytecie Przyrodniczym. Sztuka teatralna bardzo podobała się dzieciom, aktorzy otrzymali gromkie brawa. Nasi wychowankowie w roli widzów zachowywali się wzorowo.

16 – 20 październik

Podczas zabaw dowolnych dzieci z naszej grupy są bardzo kreatywne – tworzą bardzo ciekawe prace.

12 październik

Na zajęciach poznawaliśmy drzewa jesienią także owocowe / budowę drzewa i etapy powstawania owocu/ . Wykonaliśmy też prace plastyczne wyszły naprawdę ładne.

4 października

Ozdabiamy okolicę naszego przedszkola kredą. Teraz jest kolorowo – naprawdę ładnie.

Dnia 26.09 na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie odbyły się zawody sportowe dla dzieci 6-letnich pod hasłem:  „3 R – Ruch Radość Rozrywka”.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup IV i V. Zawodnicy musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami tj.: strzał do bramki, rzut do celu, slalom z przeszkodami, skoki w workach czy bieg z balonami na czas. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami, dzielnie kibicując sobie nawzajem. Życzymy dzieciom dalszych sukcesów sportowych J

Nasze wspomnienia z wakacji 🙂

16.09. 2023r

Dnia 16 września 2023r Dziewczynki z grupy V wystąpiły na Festynie Rodzinnym z okazji 50-lecia osiedla „Niepodległości”. Na wielkiej scenie dziewczynki zaprezentowały taniec Bora- bora oraz układ choreograficzny do piosenki Cleo i  Dawida Kwiatkowskiego „Bratnie Dusze”.  Nasz występ został nagrodzony głośnymi brawami, było nam bardzo miło ;). Na festynie było wiele ciekawych niespodzianek.

18. 09. 2023r.

Warsztaty z długopisem 3D. Nasze przedszkolaki na Politechnice Lubelskiej kreatywnie pracują długopisem 3D. Widać, że niektórzy bardzo dobrze czują się na uczelni – być może są wśród nich przyszli studenci – miejmy nadzieję, że tak 🙂

29.09.2023r.

Dla wszystkich SUPER CHŁOPAKÓW z naszego przedszkola przygotowane były niespodzianki. Upominki bardzo podobały się chłopcom. Dziewczynki złożyły swoim kolegom najlepsze życzenia ;-).

Rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zostało zgłoszone przez rodziców dzieci do nagrody Przedszkole Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie lubelskim jest prowadzony przez „Kurier Lubelski”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała nauczycielka Anna Sus.

Głosowanie w plebiscycie: 25 października – 23 listopada 2022 r.

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.kurierlubelski.pl/nauczyciel

www.kurierlubelski.pl/przedszkole-roku

W związku z powyższym bardzo prosimy o głosowanie w plebiscycie.

Z góry dziękujemy

22.06.2023 r.

„Kochamy Was, kochamy całym sercem i radości chcemy dać Wam jak najwięcej. Nasze buzie uśmiechnięte dziś życzenia ślą przepiękne: żyj Mamusiu, żyj Tatusiu latek 100”.

Kukułka z zekara”

Dnia 16.06.2023r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy  „Zegary i Zegarki oraz obejrzenie spektaklu pt.: „Kukułka z zegara” w wykonaniu p. Kacpra Kubicy. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Była to opowieść o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia, realizowaniu marzeń oraz akceptacji siebie i świata.

W GOŚCINIE u SENIORÓW

Teatrzyk „Mali  Czarodzieje” wystawił przedstawienie dla seniorów oddziału 3 – Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika” przy ul. Lwowskiej. Do domu pomocy  udaliśmy się autobusem, byliśmy stremowani i podekscytowani. Trema szybko minęła ponieważ zostaliśmy bardzo miło i życzliwie przyjęci przez pracowników i pensjonariuszy ośrodka. Nasze przedstawienie bardzo podobało się, otrzymaliśmy gromkie brawa i wiele miłych słów uznania. Po części artystycznej zostaliśmy zaproszeni na przepyszny poczęstunek i smakowite nagrody. Spotkanie udało się 🙂

Sukces – III miejsce

XIII  MIĘDZYNARODOWYM  MULTIMEDIALNYM

PRZEGLĄDzie MAŁYCH FORM PARATEATRALNYCH

Miło nam poinformować, że nasz spektakl pt. „Wiosna i Przyjaciele” został nagrodzony przez Jury, udało nam się stanąć na podium, jesteśmy dumni.

Na Uroczystej Gali w Domu Kultury „Kadr” w Warszawie odbieraliśmy nagrody razem z panią dyrektor Dorotą Majewską.

Zdobyliśmy także zespołowe wyróżnienie wokalne w składzie:

Wiosna – Wiktoria Podolak /gr. IV/,  Bocian – Wojtek Niedzielski /gr III/ , Bocianowa – Gabrysia Kwiatek

, Jaskółka – Ala Sobczak, Niedźwiadek – Ola Skrzyńska, Narrator – Zuzia Starczynowska /gr.V/

Za przygotowanie dzieci odpowiedzialne były nauczycielki:

Anna Sławecka, Katarzyna Wrótniak, Justyna Gawryl.

Naszym małym artystkom udało się zdobyć

Indywidualne wyróżnienia aktorskie:

 •   Alicji Sobczak za rolę JASKÓŁKI
 •   Aleksandrze Skrzyńskiej za rolę NIEDŹWIADKA

Zdobyliśmy również wyróżnienie za scenografię i kostiumy otrzymała je pani Katarzyna Wrótniak.

Na Uroczystej Gali w STOLICY byliśmy bardzo podekscytowani, nie wiedzieliśmy jaką nagrodę czy też wyróżnienie otrzymamy, ponieważ  nominowanych do nagród było 8 przedstawień. Bardzo cieszymy się, że nasza praca została doceniona i że przedstawienie podobało się.

06.06. 2023r. Na Uroczystej Gali Przedszkolaków

Dnia  6 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się koncert przedszkolaków pt.: „Drzewo Dziecięcych Marzeń”. Przedszkolaki podczas uroczystej Gali w obecności przedstawicieli władz zaprezentowały dorobek kulturowy Polski i Ukrainy w konwencji artystycznej opowieści o dziecięcych marzeniach. Mówiły o tym że mają prawo do bycia kochanym, do życia w wolnym kraju, a także prawo do zabawy, przyjaciół i rodziny.

Dzieci w naturalny sobie sposób, poprzez ekspresję ruchową, taniec i śpiew wyraziły dziecięcy entuzjazm bycia razem. Wydarzenie zostało przygotowane w ramach Międzynarodowego Święta Dzieci.

05.06. 2023r. „ Dzień Dziecka”

            W dniu 5.06.2023 przedszkolaki z gr III, IV i  V udały się autokarami na terenowy Dzień Dziecka do „Groty Solnej”. Pogoda była wspaniała, dzieci dobrze bawiły się. Na miejscu powitała nas Drużyna Muszkieterek, które zaprosiły dzieci do zabawy i zaproponowały  im różnorodne konkurencje. Zobaczcie jak dobrze bawiliśmy się. 🙂

03.06.2023

Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w Festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 03.06. 2023r. przy ulicy Daszyńskiego na terenach zielonych obok parku. Występy artystyczne przygotowały dzieci z grupy IV i V. Wszystkie dzieci bardzo starały się aby występ wyszedł jak najlepiej, na szczęście wszystko udało się.

26.05.2023

Historia to nauka zajmująca się badaniem przeszłości i opisem dziejów. Mając na uwadze, iż dzieci najefektywniej uczą się poprzez zabawę i bezpośredni kontakt zorganizowaliśmy spotkanie ze średniowiecznym rycerzem. Przedszkolaki poznały strój rycerski, zasady jakimi się kierowali, sposób walki oraz rolę rycerstwa w społeczeństwie.

To spotkanie to jak powrót do przeszłości….

17.05. 2023r.

Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w warsztacie kulinarnym prowadzonym przez panią PYZĘ pt.: „Zielono mi – wiosenne spotkania z płazami”. Na warsztacie poznaliśmy wiele ciekawostek na temat żab i ropuch a także nauczyliśmy się je rozróżniać. Nasze żabki wyglądają smakowicie

13.05.2023r.

    Dnia 13 maja 2023r w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Mini  Playback Show. W tym roku hasłem przewodnim konkursu były „Bajkowe Przeboje”. Wszystkie przedszkolaki starały się wypaść jak najlepiej, poziom występów był wysoki. Jury przyznało nagrodę Grand Prix naszemu zespołowi. Utwór Pszczółka Maja zaprezentowały dzieci : Pszczółki Ala Sobczak i Antek Sobol, Zbigniew Wodecki – Antek Soroka. Gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów.

28.04.2023r. „Międzypokoleniowy Lublin tańczy razem”

Dnia 28.04.2023r. przedstawiciele naszej grupy uczestniczyli w obchodach Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Święto to zostało ustanowione przez Komisję Europejską w 2011r., a jego ideą jest promowanie więzi łączących młodsze i starsze generacje. Przedszkolaki uczestniczyły w Korowodzie, który  wyruszył spod Ratusza na plac Litewski. Najfajniejszym wydarzeniem były występy artystyczne oraz wspólne tańce integracyjne. Bardzo nam się podobało, udało nam się nawet zrobić zdjęcie z Prezydentem Lublina panem Krzysztofem Żukiem.

20 .04.2023r.

            Zuzia Luszawska dostała wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Konkursie Literackim dla dzieci pt.: „Czarodziejskie słowa otwierają serca” – za autorski wiesz „Czarodziejskie słowa w serduszku zachowaj”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

27. 04.2023r. W ramach warsztatów teatralnych „Mali Aktorzy” z nauczycielami przygotowali przedstawienie teatralne: „WIOSNA I PRZYJACIELE”, które zostało zaprezentowane społeczności przedszkolnej. Na szczęście teatrzyk bardzo podobał się naszej widowni – otrzymaliśmy gromkie brawa.  Nasz trud doceniła również Pani Dyrektor, która zapewniła nas, że przedstawienie zostało na 6 przygotowane i wykonane 🙂

27. 04. 2023r

Postanowiliśmy przygotować się do nadchodzącego Święta Flagi.

26.04.2023r.

Nasza grupa teatralna „Mali Czarodzieje” wzięła udział w ważnym wydarzeniu:

I PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH:DZIECIAKI NA SCENIE”

organizowanym przez Przedszkole nr 86 w Lublinie. Nasi mali aktorzy mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Zostali ocenieni przez profesjonalne dziecięce jury.  Dzieci miały możliwość obejrzenia innych przedstawień i teatrzyków. Pomimo tremy bardzo dobrze bawiliśmy się, zobaczcie sami J.

21.04.2023 „SPRZĄTAMY DLA POLSKI”

Nasz grupa włączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania naszego kraju, której celem było uświadomienie dzieciom, że ważna jest nie tylko troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Zanim wyruszyliśmy na akcję sprzątania przeszliśmy kurs segregowania odpadów 🙂

19.04. 2023r.

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z wykorzystaniem długopisów 3D oraz drukarki 3D. Zajęcia kreatywne prowadziła mama Krzysia z I grupy pani Magdalena Łukaszuk. Warsztaty bardzo podobały się przedszkolakom. Wszystkie dzieci bardzo starały się wykonać pracę jak najlepiej umiały i na efekty nie trzeba było długo czekać. Powstały niezwykłe i bardzo ciekawe prace przestrzenne. Nie było to łatwe zadane J.

12.04.2023

Bajka o „Czerwonym Kapturku”, w której aktorami są same dzieci?

Tego jeszcze nie było….

06.04.2023 „Święta Wielkanocne”

Nasze przedszkolaki na Święta Wielkanocne przygotowały wiele ciekawych ozdób świątecznych. Nasza szatnia wyglądała wyjątkowo. Przedszkolaki wykonały piękne pisanki, króliczki, kurczaczki nie zabrało również baranków, zobaczcie sami.

31.03.2023r.

Miło nam poinformować, że w wewnątrzprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt.: Poeci dzieciom – wiersze z morałem”  w grupie starszaków stanęliśmy aż trzykrotnie na podium, nie było łatwo ale udało się  ;).

I miejsce – zajął Antek Soroka za prezentację wiersza „Okulaty” J. Tuwima.

II miejsce – Emilka Sołtys za recytację wiersza W. Próchniewicza pt „Saksofon”.

III miejsce – Zuzanna Luszawska za prezentację wiersza swojego autorstwa pt. „Czrodziejskie słowa”

Zuzia Michalak  zaprezentowała wiersz J Brzecchwy pt „Hipopotam.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😉

29.03. 2023r.

W naszej grupie odwiedził nas bardzo milusiński gość – miniaturowy króliczek Simba. Wszyscy byli nim zachwyceni. Robiliśmy też babeczki do koszyczka wielkanocnego 🙂

21.03 2023r.

Czy jest wśród dziewczynek prawdziwa Pani Wiosna ?

Marzec

Gabrysia i Ala z Rodzicami wykonały na konkurs marchewkę dla „Farmusia”. Marchewka jest taaaka duża ….   Mniam Mniam.

01.03.2023r.

Nasze laureatki Konkursu Plastycznego pt. „Idę do szkoły” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 23 w Lublinie: Zuzanna Luszawska, Karolina Stelamasiak, Maja Jakubowska. Gratulujemy!

Dnia 22 lutego 2023r odbyła się audycja muzyczna: Dźwięki Lasu Zimowego – „Historie Eskimosów”. Dzieci zaprzyjaźniły się z  mieszkańcem Grenlandii Eskimosem –  Nunu. Dowiedziały się różnych ciekawostek z życia Inuitów. Nauczyły się eskimoskiej piosenki, poznały piękną muzykę a także egzotyczne instrumenty. Warsztat bardzo nam się podobał, zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

17.02.2023 r.

W piątek odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. Dzieci poznały specyfikę pracy ratownika medycznego, dowiedziały się co to jest defibrylator, resuscytator i jak wygląda folia termiczna. Każde dziecko nauczyło się bandażować swoją nogę i zna numer na pogotowie. Ta lekcja była bardzo potrzebna dla każdego z nas.

14 lutego  „Dzień Świętego Walentego”

09.02.2023r.

Dla Babci i Dziadka dziś życzenia mamy. Chcemy Wam powiedzieć: bardzo Was kochamy.

01.02.2023r.

W karnawale same bale.

15.01.2023r. Jasełka w Kościele

Podtrzymując  wieloletnią już tradycję kolędowania nasze przedszkolaki zaprezentowały Bożonarodzeniowy program artystyczny w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego. Dzieci z grupy IV i V wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

Dziewczynki z Zespołu Teatralnego „Mali Czarodzieje” zaprezentowały niebiański taniec w wykonaniu gwiazdeczek i aniołów oraz pastorałkę „Kołysanka dla Jezusa” przygotowane. Koncert kolęd przygotowała grupa muzyczna „Wesołe nutki”

Mamy nadzieję że występ bardzo podobał się wszystkim, otrzymaliśmy gromkie brawa od publiczności, podziękowania i pochwały a także słodkie niespodzianki. Jesteśmy też wdzięczni księdzu proboszczowi za wieloletnią już współpracę i gościnę.

Zobaczcie jak pięknie się prezentujemy.

13.01.2023r.   „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA …  „

Dzieci z grupy IV i V dla swoich kolegów z przedszkola  przygotowały i zaprezentowały kolędy, pastorałki  oraz choreografie świąteczne.

O7.12.2022r.

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy quiz – „Jaka to bajka” . Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie, każda drużyna chciała wypaść jak najlepiej. Przedszkolaki wzięły udział w wielu konkurencjach tj:  „Bajkowe Kalambury”, „ Doble – Mój Ulubiony Bohater”, „Z jakiej bajki pochodzi melodia”. Wykonywały w grupach różne zadania – układały puzzle, odgadywały rebusy, rekwizyty z bajek itp. Bawiliśmy się doskonale. 🙂

06.12.2022 r.

Wizyta Świętego Mikołaja.

05. 12.2022r

Nasza choinka pięknie ozdobiona, sala musi wyglądać odświętnie bo jutro ważny dzień na który z niecierpliwością oczekuje każde dziecko. Będziemy gościć „Świętego Mikołaja”, ciekawe czy wszyscy zasłużyli na prezenty 😉

28.11.2022 r.

W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne już warsztaty organizowane przez Fundację Wiewiórki Julii na temat budowy jamy ustnej.

„DZIEŃ MISIA”

Dnia 23.11. 2022r. w grupie V odchodziliśmy dzień naszego pluszowego przyjaciela. Przypomnieliśmy sobie misie występujące w książkach oraz misie znane z bajek telewizyjnych i teatrzyków. Każdy przedszkolak miał bardzo ważne zadanie zaopiekować się przedszkolnymi misiami. Wszystkie dzieci spisały się na medal, żadem  miś nie był w przedszkolu samotny. Przedszkolaki urządziły nawet Misiom przyjęcie. J

„Pewien bardzo mały miś do przedszkola przyszedł dziś i powiedział mi do uszka, że najlepiej jest  … „

22.11.2022

W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Dzieci z grupy V zainspirowane książką pt. „Niedźwiadek  chce pomagać” z grupowego kącika czytelniczego wykonały grupową ilustrację zatytułowaną „Wspólna wyprawa przyjaciół  nad jezioro”.

Wszyscy  solidnie pracowali a naszą pracę oceńcie sami.

Sukces  !!!  🙂

I miejsce – zajęła Wiktoria Prażmo z grupy V w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona postać z bajki” zorganizowanym przez Przedszkole nr 36 w Lublinie –  za wykonanie pracy plastycznej „Elza z Krainy Lodu”.

18.11.2022 r.

Nasza sala  dnia 18. 11. 2022r. zamieniła się w prawdziwą BAŚNIOWĄ KRAINĘ. Do naszej grupy przybyły różne postacie bajkowe.

Na pokazie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, Hulk, Spider – Man, Minionek, Masza, Kot w Butach….. . Przybyły zwierzątka, a także Czerwony Kapturek na szczęście nie było wilka :-). Pokaz rozpoczęliśmy piosenką „Lubimy bajki”, były zagadki i zabawy ruchowe.

Zobaczcie jak fajnie wszyscy bawiliśmy się.

16.11.2022 r.

Dnia 16. 11. 2022r  dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.

Przedszkolaki poznały pracę bibliotekarza, miały możliwość zwiedzenia różnych pomieszczeń znajdujących się bibliotece tj.: czytelnia, wypożyczalnia książek, archiwum. Dowiedziały się również, jakie zasady obowiązują podczas wypożyczania książek.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił warsztat  edukacyjny „Poznajemy książki interaktywne”, na którym miały możliwość obejrzenia różnorodnych książek, wśród których były pozycje sensoryczne, przestrzenne, trójwymiarowe – 3D, dźwiękowe, itp.

Każdy przedszkolak znalazł coś ciekawego dla siebie. Bardzo interesująca była również prezentacja multimedialna, na której zobaczyliśmy starodawne magnetofony, gramofony, płyty winylowe, kasety, rzutniki z przezroczami.

Tworzyliśmy muzykę.

Oglądaliśmy wystawę  „Skarby pozostawione w książkach”

Widzieliśmy bardzo długą książkę

Poznaliśmy niektóre  środki audiowizualne.

W archiwum biblioteki zobaczyliśmy, jak przechowywane są najstarsze zbiory książek.

Zwiedziliśmy również salę językową w której można wypożyczyć do domu różnorodne gry planszowe.

14.11.2022. Komenda Miejska Policji

W dniu 14. 11. 2022r.  dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce autokarowej na Komendę Policji przy ulicy Północnej. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom zawód policjanta. Nasze przedszkolaki zwiedziły komendę, poznały umundurowanie policjantów oraz sprzęty niezbędne w ich pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Luna” – tropiący pies policyjny. Niektórzy zadeklarowali, że też  chcieliby w przyszłości zostać policjantami.

10.11.2022r.

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w akcji „ Szkoła do hymnu” – o godzinie 11:11 zaśpiewały hymn narodowy i w ten sposób wspólnie z innymi przedszkolakami upamiętniły- rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

8.11.2022r.

„Przygody wesołego Psiuńcia” w wykonaniu Teatru Lalek PINOKIO

07.11.2022 r.

W ramach akcji „Tu śpi jeż”, zorganizowanej przez Urząd Miasta  Lublina, dzieci ze wszystkich grup  przygotowały przytulne, bezpieczne domki na zimę dla tych sympatycznych i pożytecznych ssaków.

04.11.2022 r. Dzień Postaci z Bajek

4 listopada dzieci z gr. V rozwiązywały zagadki, układając puzzle, ale najbardziej fascynujące okazały się własnoręcznie wykonane maski. To był ciekawy dzień 😊

26.10.2022r. „Czy znasz tę bajkę?” 

W dniu dzisiejszym pod takim tytułem odbyły się w gr. V zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek po fragmencie ilustracji, tekstu, czy rekwizycie. Układały twórcze opowiadanie na podstawie kilku przypadkowo dobranych przedmiotów. Na koniec z niewielką pomocą rodziców wykonały piękne fantazyjne bajkowe stworki. Dzieci były bardzo aktywne i zadowolone. Dziękujemy rodzicom za obecność, to było naprawdę ważne dla waszych pociech 😊.

21.10.2022 r. WARSZTAT  INTERAKTYWNY

Nasze przedszkolaki w dniu 21.10. 2022r. uczestniczyły w zajęciach interaktywnych pt. „Dźwięki lasu”.  Na warsztacie poznały  egzotyczną Księżniczkę z afrykańskiego plemienia oraz brzmienie bardzo atrakcyjnych dla dzieci instrumentów, tj.  bęben afrykański – DJEMBE, instrument klawiszowy – KALIMBA,  oraz inne o bardzo ciekawym brzmieniu.

Warsztat  bardzo podobał się przedszkolakom, zobaczcie jak fajnie bawiliśmy się.

19.10.2022 r.

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztacie edukacyjnym na temat dbania o higienę jamy ustnej. Zajęcia prowadziła pani Emilia /stomatolog/ z Fundacji Wiewiórki Julki.

17.10.2022r.

„Jesienne drzewa” – na zajęciach twórczych z użyciem kasztanów i darów Froebla powstały prawdziwe arcydzieła. : )

Po zabawie pięknie sprzątamy, bałaganu po sobie nie zostawiamy.  Brawo starszaki 🙂